Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Седиште Кikka Boo – I Safe - I Size

  Бренд: Kikka Boo
  Безбедност, удобност, тежина, соодветни материјали. Забавен и ангажиран дизајн за бебето. Сето тоа е она што го барате и што едно седиште за во автомобил треба да го има.
  Шифра: 550814
  ден 14.590,00 со ддв.
  i h
  Датум на испорака: 4-7 days

  • Наменето за деца од 40 до 150 cm.
  • За дечиња од 40 до 105 cm се поставува во обратен правец од движењето на возилото.
  • За дечиња од 75 до 150 cm се поставува во правец на движење на автомобилот.
  • 4 позиции на наслонот на седиштето.
  • Ротација на седиштето за 360 степени.
  • Безбедносен систем со 5 точки на поврзување со меки влошки за раменици.
  • Мека перница за потпора на цело тело.
  • Мека подлога за помали дечиња која може да се извади кога повеќе нема да биде потребна.
  • ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.
  • Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.

  (sedista)(sistem)(povrzuvanje)(povrzuvanje)(montiranje)(zastita)

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *