Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Седиште Кikka Boo – Multistage ISOFIX

  Бренд: Kikka Boo
  Шифра: 551037
  ден 11.290,00 со ддв.
  i h
  Датум на испорака: 4-7 days

  • Наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg, 0+, I, II и III група.
  • За дечиња до 9 kg се поставува во обратен правец од движењето на возилото.
  • За дечиња од 9 до 36 kg се поставува во правец на движење на автомобилот.
  • ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.
  • SPS – Систем за странична заштита кој обезбедува дополнителна безбедност.
  • Потпирач за глава, прилагодлив во 6 позиции.
  • 4 позиции на наслонот за седиштето.
  • Големо и удобно седиште.
  • Мека и удобна помошна подлога за помали дечиња.
  • Систем за безбедност со 5 точки на поврзување.
  • Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.
  • Димензии на производот: 41x50x64-84 cm.

  (седиште)(кика бу)(sediste)(kikka boo)

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Ознаки за производ