Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Седиште Кikka Boo – Rhino

  Бренд: Kikka Boo
  Шифра: 550774
  ден 8.490,00 со ддв.
  i h
  Датум на испорака: 4-7 days

  • Наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg, 0+, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.).
  • За дечиња до 9 kg се поставува во обратен правец од движењето на возилото, препорачливо да се користи до 13 kg максимум.
  • За дечиња од 9 до 36 kg се поставува во правец на движење на автомобилот.
  • 4 позиции на наслонот на седиштето.
  • 3 позиции на висина на безбедносниот појас.
  • Квалитетен и удобен материјал.
  • Прилагодлив потпирач за раце.
  • Безбедносен систем со 5 точки на поврзување со меки влошки за раменици.
  • Мека потпорна перница за цело тело.
  • Мека подлога за помали дечиња која може да се извади кога повеќе нема да биде потребна.
  • ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.
  • Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.

  (седиште)(кика бу)(sediste)(kikka boo)

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *