Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Седиште Кikka Boo – Ronda

  Бренд: Kikka Boo
  Шифра: 550537
  ден 15.890,00 со ддв.
  ден 13.590,00 со ддв.
  Датум на испорака: 4-7 days

  • Наменето за деца со тежина од 0 до 36 kg, 0+, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.).
  • За дечиња до 9 кг се поставува во обратен правец од движењето на возилото, препорачливо да се користи до 13kg максимум.
  • За дечиња од 9 до 36 кг се поставува во правец на движење на автомобилот.
  • ISOFIX систем за дополнителна безбедност и лесна инсталација на седиштето во автомобилот.
  • СПС - Систем за странична заштита што обезбедува дополнителна безбедност;
  • Горен каиш за поголема безбедност.
  • Потпирач за глава, прилагодлив во 11 позиции
  • 5 позиции на наслонот за седиштето.
  • 360 степени ротирачко седиште.
  • Многу големо и удобно седиште.
  • Многу квалитетен материјал кој не поти, го пропушта воздухот.
  • Мека и удобна помошна подлога за помали дечиња.
  • Систем за безбедност со 5 точки на поврзување.
  • Каиш за дополнително прицврстување на седиштето.
  • Материјалот се вади и може да се пере.
  • Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.

  (седиште)(кика бу)(sediste)(kika boo)

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Ознаки за производ