Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Седиште Kikka Boo - STARK ISOFIX

  Бренд: Kikka Boo
  Безбедност, удобност, тежина, соодветни материјали. Забавен и ангажиран дизајн за бебето. Сето тоа е она што го барате и што едно седиште за во автомобил треба да го има.
  Шифра: 550174
  ден 9.290,00 со ддв.
  ден 7.890,00 со ддв.
  i h
  Датум на испорака: 4-7 days

  • Наменето за дечиња од 0-36кг. Група 0 + / 1/2/3 ;
  • За дечиња до 9кг. седиштето се поставува во обратен правец од движењето на автомобилот, препорачливо да се користи до 13кг. максимум.
  • За дечиња од 9 кг до 36 кг. се поставува во правец на движење нa автомобилот.
  • 4 удобни позиции на седиштето;

  •Ротирачко седише 360 степени

  • СПС - Систем за странична заштита што обезбедува дополнителна безбедност;
  • Систем ISOFIX за дополнителна безбедност и полесно поставување на седиштето во автомобилот;
  • Големо и удобно седиште со додаток на меко седиште за помали дечиња;
  • Прилагодлив потпирач за глава во 7 позиции;
  • Систем за безбедност со 5 точки на поврзување;
  • Појас со меки подлоги за рамо и пониски капаци на бравата;
  • Мека перница за поддршка на целото тело;
  • Квалитетен мек материјал за поголема удобност на дечињата;
  • Упатства за монтирање на безбедносен каиш на седиштето во автомобилот.

  (sediste)(bezbednost)(avtomobil)(zastita)(pozicii)(pojas)(sistem)

  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *