Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  За жал, овој производ не е повеќе достапен.

  Седиште Loco Croco - Dino

  Бренд: Loco Croco
  Седиштето Dino е одлична безбедност за вашето дете. Наменето за деца од 9 до 36 килограми. Лесно се прикачува и вклопува во вашиот автомобил. Има опција и за вадење на делот за грб и да го направите во бустер, кој се користи за повозрасни деца. Dino може да го користат деца од 9 месеци до 11 години. Има 5 бесбедносни точки на врзување со појасите.
  Шифра: 786616
  *
  ден 4.690,00 со ддв.
  Датум на испорака: 4-7 days

  • Наменето за деца со тежина од 9 до 36 kg, I, II и III група (приближна возраст од 1 до 12 год.). 

  • Безбедносен систен со 5 точки на поврзување.

  • Меки подлоги кои осигуруваат удобно патување.

  • Потпирачот за грпчето се отстранува и седиштето се трaнсформира за поголеми деца - станува бустер седиште (III група).

  • Обезбедува максимална странична заштита од удар.

  • Прекривката се отстранува и може да се пере.

  • Сертифицирано по ECE R44/04

   

  Спецификации на производот
  Наменето за деца со тежина 9-36 kg (I, II, III)
  Насока на движење само во насока на движењето
  Појас на седиштето 5 точки на поврзување
  0.0 0
  Напишете сопствен осврт Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  Ознаки за производ