Пребарување
Сите категории
  Menu Close

  Плишани играчки

  Плишаните играчки се играчки со надворешна ткаенина извлечена од текстил, а потоа полнета со флексибилен материјал. Играчките се развиени во нивната сегашна форма во раните години на 20 век и останале постојано популарни кај децата до ден денешен. Различни трендови предизвикаа специфични играчки да ја зголемат популарноста кај возрасните и колекционерите.Најчесто користени текстили се обична ткаенина и куп текстил како плиш или фротир. Најпознати материјали за полнење се вата од синтетички влакна, памук, слама, дрвена волна, пластични пелети или грав. Полнети играчки се направени во многу различни форми, честопати личат на вистински животни (понекогаш во поголеми пропорции, размер), легендарни суштества, цртани ликови или измислени ликови. Тие можат да се користат како подароци, на пример за дипломирање, Денот на вљубените, Божиќ или родендени. Најчесто се подарувани на деца, но можат да им се подарат и на сите останати возрасти.

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на Заљубено ѓаволче

  Заљубено ѓаволче

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 140,00 со ддв.
  Слика на Плишани срциња

  Плишани срциња

  Плишана играчка- срце, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 200,00 со ддв.
  Слика на Перниче Заљубена бубамара

  Перниче Заљубена бубамара

  Плишана играчка- перниче, направена од висококвалитетен плиш и безопасни материјали. Според европската стандардна директива 2009/48 / EC.
  ден 420,00 со ддв.
  Слика на Мека играчка со огледало
  Слика на Мека играчка маче за количка
  Слика на Мека играчка маче со хоризонтална спирала
  Слика на Мека играчка активити сквикер маче
  Слика на Мека играчка ќебе за гушкање Kikka Boo - Kit the cat
  Слика на Амек - Плишано овчарско куче 70 cm

  Амек - Плишано овчарско куче 70 cm

  Куче од колекцијата (реалистични животни) изработено од високо квалитетен плиш. Производено во европа и одобрено од 2009/48/ЕО стандардот.
  ден 4.490,00 со ддв.
  Слика на Плишана играчка Амек - Куче со машна 23 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Куче 24 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Пудла со принтани очи 26cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Куче 26 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Бувче 27 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Животни со фустанче 27 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Срце 115 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Диносаурус 30цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Животни со фустанче 20цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Коњче 35цм
  Слика на Плишана играчка Амек - My Little Pony во боја 41 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Пони со крилја 30 цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Зајак со блуза 24цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Зајче со морков или цвеќе 31цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Сиво мече со розев џемпер и срце 24цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Куче беж со шал 30 цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Мече со шал 65цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Слонче сиво со розево срце 35 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Слонче со срце 41цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Слонче розево со срце 65цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Мече со срце 25цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Коњ што лежи 80 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Куче што лежи 43 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Мече со розево фустанче 50 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Мече со маичка 29цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Овца со срце 30цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Мече Медо 30цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Мече со машна 50 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Мече плаво 80 cm
  Слика на Плишана играчка Амек - Мече бело со розева трака 80цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Мече со светкави шепи 23цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Мече арти за цртање
  Слика на Перниче со срце 38x38

  Перниче со срце 38x38

  ден 570,00 со ддв.
  Слика на Плишана играчка Амек - Срце бушаво мало 12цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Срце бушаво со светки 20цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Приверзок срце бушаво 8цм
  Слика на Плишана играчка Амек - Срце со машна 23цм
  Слика на Срце со ѓавол

  Срце со ѓавол

  ден 190,00 со ддв.
  Слика на Срце со мече и бонбона 36 cm
  Слика на Срце со текстил 32 cm

  Срце со текстил 32 cm

  ден 270,00 со ддв.
  Слика на Ѓаволско срце 23 cm

  Ѓаволско срце 23 cm

  ден 270,00 со ддв.
  Филтри Close
  Min: ден 80,00 Max: ден 8.590,00
  ден80 ден8590
  • Розева
  • Црвена
  • Кафено
  • Беж
  • Темно кафено
  • Сива
  • Бела
  • Кафена
  • Минт
  • Жолта
  • Сина
  • Зелена
  • Виолетова
  • Црна
  • Сива темно
  • Сива светло
  • плава
  • Зајче
  • Мече
  • Коњче
  • Еднорог
  • Пудлица
  • Панда